Niższa rekomendacja dla CD Projektu

opublikowano: 18-10-2019, 10:16

Kamil Jędrej, analityk Noble Securities, obniżył z "kupuj" do "trzymaj" rekomendację dla akcji CD Projektu. Cenę docelową podniósł jednak ze 194,3 do 232,3 zł.

"Zgodnie z oczekiwaniami w czerwcu br. CD Projekt ujawnił datę premiery CP2077. Wygenerowane zasięgi, jak i odbiór gry sugerują, że na ten moment pytanie brzmi nie czy odniesie ona sukces, ale jak duża będzie skala tego sukcesu. Przy czym w cenie jest już w mojej opinii dużo. Przed spółką największy test w jej historii. Brak w najbliższych miesiącach istotnych triggerów prowzrostowych, jednocześnie istotne znaki zapytania, np. co po CP2077, powodują znacznie mniej korzystny stosunek zysku do ryzyka niż na początku br.. Pozostając konserwatywnym, nie zakładam w modelu wpływu ulgi IP Box, choć jej wejście w życie, przy obecnie znanych parametrach powoduje wzrost wyceny o 15 proc" - napisał analityk w uzasadnieniu raportu, wydanego 15 października.

Cyberpunk 2077
Zobacz więcej

Cyberpunk 2077 Cd Projekt

Raport znajduje się w załączniku.

CDred_NobleSec_1019_skórt

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu