Niższa rekomendacja dla PKP Cargo

opublikowano: 04-04-2019, 22:00

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, obniżył z „kupuj” do „akumuluj” rekomendację dla akcji PKP Cargo po ostatniej zwyżce notowań spółki. Cena docelowa to 52 zł.

„EBITDA spółki w 2018 r. była najwyższa od 2011 r. (zarówno w ujęciu raportowanym, jak i oczyszczonym). Zarządowi, pomimo słabych dynamik przewozów w końcówce roku, udało się zrealizować roczną prognozę (pomógł wzrost średnich stawek przewozowych). Na 2019 r. zarząd zakłada dalszą poprawę EBITDA do 1,04 mld zł, co jest poziomem sporo wyższym od konsensu (0,96 mld zł). Dodatkowy, jednorazowy pozytywny wpływ na marżę mogą potencjalnie mieć rekompensaty z tytułu wzrostu cen energii. Przypominamy, że w opublikowanej pod koniec 2018 r. strategii na 2019-23 spółka zarysowała dość ambitną ścieżkę poprawy rentowności w długim terminie, której obecna wycena wydaje się nie uwzględniać” — zaznacza Krzysztof Pado.

Raport wydano 27 marca 2019 r. o godz. 15. Dostępny jest na stronie internetowej DM BDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu