Niższa rekomendacja dla spółki z Portfela PB

opublikowano: 20-04-2016, 11:07

Piotr Łopaciuk, analityk Domu Maklerskiego PKO BP, obniżył do "trzymaj" z "kupuj" rekomendację dla akcji ZPUE, spółki z Portfela PB.

Zmiana rekomendacji to konsekwencja silnej zwyżki kursu (+47 proc. od poprzedniej rekomendacji, wydanej w sierpniu 2015 r.), wspartej mocnym rynkiem krajowym.

Piotr Łopaciuk podkreśla, że spółka ma bardzo dobry produkt (rozdzielnice i stacje transformatorowe średniego i niskiego napięcia) i jest efektywna kosztowo, ale problemem jest już duży, przekraczający 50 proc., udział w polskim rynku. Eksport, który ma marginalny udział w przychodach, jest szansą spółki, ale barierą jest kryzys na wschodzie i hermetyczność rynków zachodnich.

"Nasza wycena 465 zł uwzględnia tylko częściowy sukces rozwoju sprzedaży eksportowej. Potencjalne przebicie się na rynki zachodnie, pozwoliłoby wygenerować dodatkowy potencjał" - zaznacza Piotr Łopaciuk.

Po stronie ryzyka analityk umieścił bardzo niską płynność akcji oraz duży udział OFE w akcjonariacie (32 proc.) i free floacie (64 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane