Noblista wieszczy „całkowite załamanie” bitcoina

opublikowano: 19-01-2018, 12:07
aktualizacja: 19-01-2018, 12:08

Prof. Robert Shiller, laureat Nagrody Nobla z ekonomii, prognozuje „całkowite załamanie” bitcoina, którego kilka miesięcy temu nazywał „przelotną modą”.

Shiller, który pracuje na Uniwersytecie Yale, zwraca uwagę, że „bańki spekulacyjne są wszędzie”, nie tylko na bitcoinie. Podkreśla jednak, że nie wie o co chodzi z najpopularniejszą kryptowalutą.

Zobacz więcej

Robert J. Shiller, fot. Bloomberg

- Ona nie ma wartości, chyba że jest ogólna zgoda, że ma. Inne rzeczy, jak złoto, mogą mieć przynajmniej jakąś wartość jeśli ludzie nie postrzegają ich jako inwestycji – powiedział amerykański ekonomista przed rozpoczęciem Światowego Forum Gospodarczego w Davos, gdzie wystąpi w przyszłym tygodniu.

Shiller ponownie przyrównał bitcoina do tulipanów z okresu gorączki spekulacyjnej w XVII wieku.

- Pytanie, czy to się załamie? Nadal płacimy za tulipany i czasami potrafią być naprawdę drogie. Bitcoin może całkowicie się załamać i być zapomniany, a uważam, że tak prawdopodobnie się stanie, ale nadal może istnieć przez całkiem długi czas, pewnie będzie tu za 100 lat – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Noblista wieszczy „całkowite załamanie” bitcoina