Nokaut podbije giełdę

[MZAT]
opublikowano: 29-02-2012, 00:00

Na GPW wiosna — do skutku doszła pierwsza publiczna emisja akcji w tym roku. Nokaut.pl zebrał 31 mln zł.

Cierpliwość popłaca — internetowa porównywarka cenowa Nokaut.pl zebrała z IPO ponad 31 mln zł. Jeszcze w grudniu spółka musiała odwoływać ofertę, tłumacząc się trudną sytuacją na rynkach kapitałowych. Teraz inwestorzy dopisali.

— Nokaut jako pierwsza spółka od sześciu miesięcy — jak również jako pierwsza w 2012 r. — zamknęła z sukcesem ofertę publiczną — triumfuje prezes Wojciech Czernecki. Akcje objęli przede wszystkim inwestorzy instytucjonalni. Pieniądze z emisji Nokaut ma przeznaczyć na przejęcie jednego z głównych konkurentów — porównywarki Skąpiec.pl wraz z serwisem Opineo.pl.

Ma to pozwolić na pokonanie lidera rynku — Ceneo.pl z Grupy Allegro.

Spółka prognozuje, że na koniec tego roku będzie miała — po konsolidacji — 24,6 mln zł przychodów i 7,8 mln zł zysku netto. Udane IPO Nokautu to dobry sygnał dla spółek, szykujących się do debiutu na GPW.

Do planów oferty publicznej powrócił m.in. Work Service z sektora HR, który chce zebrać 120 mln zł.

— W porównaniu z końcem 2011 r. na rynku widoczne jest ożywienie, które może przełożyć się na wyższą aktywność kupujących, a tym samym na cenę akcji. W marcu powinniśmy spodziewać się dalszej poprawy — mówił niedawno Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [MZAT]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nokaut podbije giełdę