Czytasz dzięki

Nokia chce zablokować sprzedaż produktów Lenovo w Niemczech

opublikowano: 20-10-2020, 12:58

Zachęcona wygraniem sporu patentowego fińska Nokia chce teraz zablokować sprzedaż niektórych produktów chińskiego Lenovo w Niemczech.

Pod koniec września sąd w Monachium zakazał Lenovo sprzedaży produktów korzystających z technologii H.264, do której prawa ma Nokia. We wtorek fińska spółka ogłosiła, że chce wprowadzenia zakazu w życie. Dotyczyć będzie komputerów osobistych, laptopów i tabletów.

Lenovo, które odwołało się od wyroku sądu twierdzi, że Nokia odmówiła zarówno jemu, jak i innym dostawcom udzielenia licencji na własność intelektualną na uczciwych i niedyskryminujących warunkach.

Spór między Nokią i Lenovo toczy się na całym świecie. Zajmują się nim sądy w Niemczech, USA, Brazylii i Indiach. Amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego uruchomiła dochodzenie po skardze Nokii dotyczącej naruszenia patentu i żądaniu zablokowania importu laptopów, tabletów i PC-tów produkowanych przez Lenovo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane