Nokia kończy działalność w Rosji

ARŻ
opublikowano: 12-04-2022, 09:47

Fiński producent sprzętu telekomunikacyjnego Nokia poinformował we wtorek, że całkowicie wycofa się z działalności w Rosji, pisze Reuters.

„Nie widzimy możliwości kontynuowania działalności w Rosji w obecnych okolicznościach” - powiedział prezes Pekka Lundmark.

Szef koncernu dodał, że Nokia będzie nadal wspierać klientów w trakcie wycofywania się z Rosji. Na razie nie wiadomo, ile potrwa operacja. Nokia zatrudnia w tym kraju ok. 2000 pracowników. Część z nich może otrzymać ofertę pracy w innych lokalizacjach.

Zarówno w przypadku Nokii, jak i Ericssona, który bezterminowo zawiesił swoją obecność w Rosji dzień wcześniej, działalność w tym kraju odpowiadała za niski, jednocyfrowy odsetek globalnych wpływów. W Rosji większy udział w rynku infrastruktury telekomunikacyjnej mają firmy z Chin, w tym m.in. Huawei.

W następstwie decyzji o wycofaniu Nokia zabezpieczyła rezerwy o wartości ok. 100 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane