Nokia pokazała kulę do nagrywania

ŁO
opublikowano: 29-07-2015, 13:00

Fiński koncern nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na rynku sprzętu elektronicznego i stworzył kamerę rzeczywistości wirtualnej.

Gadżet w kształcie kuli rejestruje obraz w 3D i dźwięk, a specjalne oprogramowanie umożliwia podgląd obrazu w czasie rzeczywistym. Nokia Ozo jest urządzeniem, które ma skusić szczególnie filmowców przygotowujących materiały wyświetlane w okularach rzeczywistości wirtualnej.  

Zobacz więcej

Nokia Ozo

Nokia

Nokia wchodzi tym samym na perspektywiczny rynek, którym zainteresowane są takie koncerny, jak Facebook, Sony i Samsung. 

Finowie pokazali kulę podczas prezentacji w Los Angeles z udziałem przedstawicieli największych wytwórni filmowych i mediów, czyli dwóch branż najbardziej zainteresowanych taką kamerą.  

Sprzęt będzie dostępny w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku, ale Nokia nie ujawniła jeszcze specyfikacji technicznej i cen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu