Nokia pokazała kulę do nagrywania

Fiński koncern nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na rynku sprzętu elektronicznego — stworzył kamerę rzeczywistości wirtualnej.

Gadżet w kształcie kuli rejestruje obraz w 3D i dźwięk, a specjalne oprogramowanie umożliwia podgląd obrazu w czasie rzeczywistym. Nokia Ozo jest urządzeniem, które ma skusić szczególnie filmowców przygotowujących materiały wyświetlane w okularach rzeczywistości wirtualnej. Nokia wchodzi tym samym na perspektywiczny rynek, którym zainteresowane są takie koncerny, jak Facebook, Sony i Samsung. Finowie pokazali kulę podczas prezentacji w Los Angeles z udziałem przedstawicieli największych wytwórni filmowych i mediów, czyli dwóch branż najbardziej zainteresowanych taką kamerą. Sprzęt będzie dostępny w sprzedaży w czwartym kwartale, ale Nokia nie ujawniła jeszcze specyfikacji technicznej i cen. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu