Nomura ma pierwszą stratę roczną od kryzysu finansowego

opublikowano: 25-04-2019, 08:53

Nomura Holdings przypieczętował słaby rok spadkiem zysku w ostatnim kwartale o 96 proc.

Największy japoński broker finansowy miał 844 mln JPY (7,5 mln USD) zysku netto w ostatnim kwartale roku rozrachunkowego, kończącego się w marcu. W całym roku wykazał 100,4 mld JPY straty netto. Dyrektor finansowy Takumi Kitamura powiedział, że władze spółki poważnie traktują pierwszą od dekady stratę roczną. Zapowiedział, że topowi menedżerowie nie dostaną premii za ubiegły rok. Nomura będzie prawdopodobnie redukować zatrudnienie w związku z pogorszeniem wyników i potrzebą szukania oszczędności.

Nomura
Reuters/Forum

W ostatnim kwartale roku rozrachunkowego biznes detaliczny japońskiej spółki zanotował spadek zysku brutto o 85 proc. w związku z niską aktywnością klientów spowodowaną zawirowaniami na rynkach finansowych pod koniec 2018 roku. Słabo wypadł także biznes inwestycyjny Nomury, który zanotował stratę brutto, m.in. w związku z kosztami wynikającymi z rewizji portfela aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane