Nortel pociągnął w dół indeksy giełd w Nowym Jorku

Elektrim Spółka Akcyjna
opublikowano: 13-02-2002, 07:55

NOWY JORK (Reuters) - Po dwóch sesjach zwyżek we wtorek na amerykańskie rynki znów powróciły spadki, ponieważ Nortel Networks zapowiedział niższe tempo wzrostu przychodów.

Kanadyjski producent sprzętu telekomunikacyjnego poinformował również o rezygnacji dyrektora finansowego, który handlował akcjami firmy posiadanymi w ramach programu emerytalnego, łamiąc przy tym zasady obowiązujące w firmie.

"Mamy do czynienia z kryzysem zaufania. Widać tylko pojedyncze oznaki ożywienia, a wycena akcji jest nadal za wysoka" - powiedział Larry Rice, szef inwestycji z Fahnestock & Co.

Od czasu bankructwa koncernu Enron i ujawnionych przy okazji nieregularnościach w raportach finansowych spółki, inwestorzy nerwowo reagują na wszelkie negatywne informacje. Akcje Nortel Networks spadły w środę o ponad sześć procent.

"Nadal uważam, że sprawa księgowych niejasności wisi nad rynkiem jak czarna chmura" - powiedział Eric Gustafson, zarządzający portfelem w Stein, Roe & Farnham.

Akcje producenta motocykli Harley-Davidson spadły o pięć procent, ponieważ inwestorów zaniepokoił sposób księgowania przez spółkę niektórych transakcji.

Traciły również walory EMC. W ubiegłym tygodniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) spotkała się z jednym z byłych dyrektorów spółki, który poinformował, że koncern produkujący sprzęt do archiwizacji danych niewłaściwie księgował niektóre przychody.

Indeks Nasdaq Composite spadł o 0,67 procent do 1.834,21 punktu, a Dow Jones zniżkował o 0,21 procent i wyniósł 9.863,74 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Elektrim Spółka Akcyjna

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nortel pociągnął w dół indeksy giełd w Nowym Jorku