Northvolt może opóźnić fabrykę ogniw w Niemczech i wybrać USA

opublikowano: 28-11-2022, 19:55
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Szwedzka spółka Northvolt rozważa opóźnienie budowy fabryki ogniw akumulatorów do aut elektrycznych w Niemczech z powodu wysokich kosztów energii, informuje Bloomberg.

Northvolt ma zdecydować w przyszłym roku, czy zbuduje fabrykę w niemieckim Heide w terminie pozwalającym na jej uruchomienie w 2025 roku, czy najpierw zdecyduje się na ekspansję w USA, gdzie rząd zaoferował producentom ogniw miliardy dolarów zachęt.

- Biorąc pod uwagę to co dzieje się w Ameryce Północnej i to co dzieje się w Europie, przynajmniej w obszarze cen energii, w przyszłym roku zdecydujemy co jest naszym priorytetem – powiedział rzecznik szwedzkiej spółki przyznając, że ewentualny wybór Ameryki będzie oznaczał opóźnienie fabryki w Niemczech.

Wcześniej w poniedziałek o negatywnym wpływie wysokich kosztów energii na opłacalność inwestycji w Europie mówił Thomas Schafer, szef marki Volkswagen.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane