Czytasz dzięki

Norwegian Air otrzymały rządowe wsparcie

opublikowano: 20-05-2020, 10:40

Po zakończeniu restrukturyzacji zadłużenia, tanie linie lotnicze Norwegian Air otrzymały od rządu gwarancję kredytową, co pozwoli przewoźnikowi przetrwać okres kryzysu, donosi Reuters.

Firma informowała wcześniej, że po uziemieniu prawie całej floty z powodu pandemii koronawirusa, w połowie maja może zabraknąć jej już gotówki, chyba że będzie w stanie zakwalifikować się do sięgającej 2,7 mld NOK (271 mln USD) państwowej pomocy.

Norwegian Air Shuttle
Zobacz więcej

Norwegian Air Shuttle Bloomberg

Na wcześniejszym etapie, Norwegian zabezpieczyły już wypłatę w wysokości 30 mln USD, zwiększając ogólną pożyczkę do 301 mln USD.

Przed kilkoma dniami obligatariusze, leasingodawcy i akcjonariusze zgodzili się na konwersję długu i sprzedaż akcji w wysokości 12,7 mld NOK, co podniosło wskaźnik kapitału do 17 proc. z 4,8 proc. na koniec 2019 r. Minimalny wymagany przez rząd poziom wynosił 8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane