Notowana w Szanghaju spółka przejmuje w Polsce

opublikowano: 21-08-2018, 09:12

Universal Scientific Industrial (USI) przejmuje polską spółkę zależną Chung Hong Electronics, wobec której ma ambitne plany, donosi serwis DigiTimes.

Fabryka Chung Hong Electronics w Polsce znajduje się w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia. Firma informuje, że zatrudnia ponad 2,6 tys. osób wraz z pracownikami kontraktowymi. Zajmuje się usługą kompleksowego montażu płytek drukowanych PCBA i oryginalnych rozwiązań dla przemysłu elektronicznego.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Transakcję przeprowadzi Universal Global Electronics, spółka zależna USI. W pierwszym etapie przejmie 60 proc. udziałów w Chung Hong Electronics Poland za 78 mln juanów (ok. 43 mln zł). Ustalono jednocześnie, że w ciągu sześciu miesięcy po audycie sprawozdania finansowego polskiej spółki za rok kończący się w 2020 roku Universal Global Electronics będzie mógł przejąć jej pozostałe udziały za 10-krotność zysku netto.

USI, który ma fabryki w Chinach kontynentalnych, na Tajwanie i w Meksyku podkreśla, że przejęcie Chung Hong Poland pozwoli mu otworzyć bazę produkcyjną w Europie i będzie miało „symboliczne znaczenie” w kontekście wojny handlowej Chin z USA. Szef spółki, C.Y. Wei ujawnił, że planuje ona uruchomić w polskiej fabryce produkcję dla sektora motoryzacyjnego. Polska fabryka ma także w średniej i długiej perspektywie rozszerzyć działalność o produkty przemysłowe i serwery, pisze DigiTimes.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, digitimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu