Notowania determinowały wyniki kwartalne

opublikowano: 10-02-2012, 00:00

GIEŁDY ZAGRANICZNE

W oczekiwaniu na decyzje EBC i Banku Anglii indeksy zachodnich parkietów lekko zwyżkowały. Dopiero pozytywna informacja z Grecji o zgodzie na dalsze oszczędności mocniej zmobilizowała popyt.

Najwyżej od sześciu miesięcy wzrosła wycena akcji Daimlera. Zysk kwartalny niemieckiego producenta samochodów wzrósł o 39 proc. Wzięciem cieszyły się również papiery Hugo Bossa.

Wytwórca kosmetyków i ubrań z wyższej półki, który kontrolowany jest przez fundusz Permira Adviser, również mógł zaliczyć końcówkę minionego roku do udanych. Wyniki przebiły oczekiwania analityków. Powody do zadowolenia mieli akcjonariusze KBC Group. Kurs największego belgijskiego banku i ubezpieczyciela po informacji, że zamierza on spłacić w tym roku kolejną część rządowej pomocy,  zyskiwał momentami ponad 8 proc.

Odmienne nastroje towarzyszyły handlowi walorami ING Group, lidera holenderskiego rynku usług finansowych. Cena zniżkowała nawet o ponad 5 proc., a podaż napędzała informacja o gorszych od oczekiwań wynikach z ostatnich trzech miesięcy minionego roku. Spadały też akcje Credit Suisse. W tym przypadku deprecjacja sięgała ponad 3 proc. Drugi pod względem wielkości bank w Szwajcarii odnotował pierwszą od 2008 r. stratę kwartalną, do czego przyczyniły się m.in. koszty reorganizacji ramienia inwestycyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, t.stasiuk@pb.pl

Polecane