Notowania ropy stabilne

opublikowano: 24-11-2022, 22:10
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania benchmarkowej ropy Brent zniżkowały w czwartek, podczas gdy cena ropy West Texas Intermediate (WTI) utrzymywała się na stałym poziomie, oscylując wokół dwumiesięcznych minimów, ponieważ poziom proponowanego limitu G7 na cenę rosyjskiej ropy wzbudził wątpliwości co do tego, jak bardzo ograniczy to podaż – podaje agencja Reutersa.

Luke Sharrett/Bloomberg

Większy niż oczekiwano wzrost zapasów benzyny w USA i rozszerzenie kontroli w związku z wirusem COVID-19 w Chinach również zwiększyły presję na spadek cen ropy.

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 29 centów, czyli 0,3 proc., do 85,12 USD za baryłkę, podczas gdy kontrakty futures na ropę WTI w USA wzrosły o 2 centy, do 77,96 USD.

Obroty były niewielkie z powodu Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych.

Oba indeksy spadły w środę o ponad 3 proc. w związku z wiadomościami, że planowany pułap cen rosyjskiej ropy może przekroczyć obecny poziom rynkowy.

Rządy Unii Europejskiej są podzielone co do tego, do jakiego poziomu ograniczyć ceny rosyjskiej ropy, aby ograniczyć zdolność Moskwy do płacenia za wojnę z Ukrainą bez powodowania globalnego szoku w dostawach ropy. Dalsze rozmowy są możliwe w piątek, jeśli stanowiska będą zbieżne.

Grupa krajów G7 planuje ograniczenie notowań rosyjskiej ropy na poziomie 65-70 USD za baryłkę, chociaż rządy Unii Europejskiej nie uzgodniły jeszcze dokładnej ceny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane