Notowania ropy zwyżkują

opublikowano: 16-03-2023, 13:32
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny ropy zwyżkują w czwartek, nieco odbijając od 15-miesięcznych minimów z poprzedniej sesji. Sentyment na rynkach trochę poprawił się po tym, jak szwajcarskie organy nadzoru wsparły Credit Suisse – podaje agencja Reuters.

Bloomberg Creative Photos

Notowania ropy Brent rosną w czwartek o 54 centy, czyli 0,7 proc., docierając do poziomu 74,23 USD za baryłkę. Ceny ropy West Texas Intermediate (WTI) idą z kolei w górę o 43 centy, czyli 0,6 proc., dochodząc do pułapu 68,04 USD.

Notowania amerykańskiej ropy spadły poniżej 70 USD za baryłkę po raz pierwszy od 20 grudnia 2021 r.

Ceny ropy Brent straciły prawie 10 proc. od piątkowego zamknięcia, podczas gdy notowania amerykańskiej ropy zaliczyły deprecjację o około 11 proc.

Przedsiębiorstwo finansowe Credit Suisse przekazało w czwartek, że pożyczy do 54 mld USD od szwajcarskiego banku centralnego, aby wzmocnić swoją płynność i zaufanie inwestorów po tym, jak spadek jego akcji zintensyfikował obawy przed globalnym kryzysem finansowym.

Zeszłotygodniowa obniżka zapasów paliw w USA wsparła ceny ropy. Podczas gdy dane Energy Information Administration pokazały, iż zapasy ropy wzrosły o 1,6 miliona baryłek, natomiast zapasy benzyny i destylatów zaliczyły deprecjację o łącznie 4,6 miliona baryłek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane