Notus szuka inwestora

BT
opublikowano: 12-07-2007, 00:00

Pośrednik kredytowy za trzy lata chce być graczem nr 1. Warunkiem jest uzyskanie kapitału.

Pośrednik kredytowy za trzy lata chce być graczem nr 1. Warunkiem jest uzyskanie kapitału.

Właściciele Domu Kredytowego Notus, trzeciego na rynku po Expanderze i Open Finance pośrednika kredytowego, poszukują nowego inwestora.

— Rozesłaliśmy oferty do 50 potencjalnych zainteresowanych — banków, funduszy inwestycyjnych i międzynarodowych firm pośrednictwa finansowego, które nie prowadzą działalności w Polsce — mówi Paweł Adamiak, wiceprezes DK Notus.

Pięciu obecnych właścicieli zamierza nowemu inwestorowi oddać do 75 proc. akcji. Chcą też nadal zarządzać firmą i oczekują od inwestora 50 mln zł dokapitalizowania.

— Notus ma 13 oddziałów i 170 doradców. Udziela kredytów hipotecznych i wchodzi w sprzedaż TFI. Kapitał jest nam potrzebny do zwiększenia sieci i rozwoju oferty —tłumaczy Paweł Adamiak.

Na ten rok Notus planuje sprzedaż kredytów za 1,5 mld zł, czyli prawie dwa razy więcej niż w 2006 r. Na koniec przyszłego — za 3 mld zł. Przychody Notusa też szybko rosną. W porównaniu z 2006 r. obroty się podwoją i wyniosą 35 mln zł, a w 2008 r. — 70 mln zł.

— Naszym celem jest wejście w trzy lata na pozycję numer jeden na rynku — deklaruje Paweł Adamiak.

Expander i Open Finance na pewno jednak łatwo skóry nie oddadzą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu