Novaturas rozpoczyna ofertę publiczną akcji

opublikowano: 26-02-2018, 07:51
aktualizacja: 26-02-2018, 08:05

Novaturas, największy touroperator w krajach bałtyckich, rozpoczyna ofertę publiczną w Polsce, na Litwie i w Estonii. Zapisy inwestorów indywidualnych przyjmowane będą od 27 lutego do 7 marca.

Spółka ma zamiar wejść na GPW w Warszawie i na Nasdaq w Wilnie.

Zobacz więcej

GPW dzwon

Puls Biznesu

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje spółki od 27 lutego do 7 marca po cenie maksymalnej ustalonej na poziomie 13,50 EUR oraz jej równowartości w polskich złotych (w przypadku inwestorów w Polsce), tj. 56.11 zł. W Polsce w przyjmowaniu zapisów pośredniczą DM PKO Banku Polskiego (Oferujący), a także DM mBanku i DM Alior Banku.

Do kupienia od obecnych akcjonariuszy (m.in. Enterprise Investors) jest 50 proc. akcji, ale możliwe jest również zaoferowanie dodatkowej puli. W przypadku dużego popytu na akcje Spółki, CETO może zaoferować dodatkowo pakiet do 1.249.120 akcji, tj. do 16 proc. istniejących akcji. .

Łączna wartość oferty publicznej, licząc wg ceny maksymalnej dla inwestorów indywidualnych, może sięgnąć prawie 53 mln EUR (niemal 220 mln zł) w przypadku, gdy ostatecznie ofertą objętych zostanie

– Naszym strategicznym celem jest utrzymanie pozycji lidera na atrakcyjnym rynku turystycznym Litwy, Łotwy i Estonii oraz dalsza ekspansja geograficzna na perspektywicznym rynku białoruskim. Dążymy do dalszego zwiększania skali działalności, utrzymując jednocześnie wysokie wskaźniki rentowności. Nasz model biznesowy charakteryzuje się wysokimi przepływami operacyjnymi i niskim nakładami inwestycyjnymi. Nie inwestujemy w aktywa trwałe, takie jak biura, hotele, samoloty czy autobusy, lecz skupiamy się na podstawowej działalności, a wypracowywanymi zyskami wolimy regularnie dzielić się z akcjonariuszami. Novaturas to zatem unikalne połączenie spółki wzrostowej i dywidendowej – powiedział Linas Aldonis, dyrektor generalny Novaturas.

W 2017 r. firma zanotowała 141 mln EUR przychodów i 8,2 mln EUR zysku netto.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy