Novitus czeka na walne LSI

KZ
opublikowano: 24-09-2009, 00:00

Novitus nadal jest zainteresowany przejęciem LSI Software. Decydujące będzie walne LSI.

Novitus nadal jest zainteresowany przejęciem LSI Software. Decydujące będzie walne LSI.

5 października kolejny raz zbiorą się akcjonariusze LSI Software, by głosować emisję akcji dla Novitusa. Pierwsze podejście było w czerwcu. Wtedy się nie udało. Drobni inwestorzy zablokowali przejęcie, twierdząc, że cena akcji jest za niska (ustalono ją na 3 zł).

Z kolei Novitus przez dłuższy czas nie chciał zgodzić się na rezygnację z warunków zawieszających umowę inwestycyjną, dotyczącą przejęcia LSI Software. Niedawno zmiękł i zrezygnował z egzekwowania ich (chodziło m.in. o plan restrukturyzacji LSI). To spowodowało, że umowa inwestycyjna zaczęła obowiązywać. Novitus ma mieć 33 proc. akcji LSI Software. Przedstawiciele spółki zapowiadali, że przejęcie przyniesie im wzrost przychodów dzięki wejściu na rynek gastronomii i hotelarstwa.

— Jeżeli o nas chodzi, nadal jesteśmy zainteresowani tą transakcją. Poprzedni ruch był po naszej stronie. Teraz czekamy na wyniki następnego walnego — mówi Piotr Marzec, rzecznik Novitusa.

Warunki emisji, przedstawione w uchwałach na walne, nie zmieniły się. Akcje nadal mają kosztować 3 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Novitus czeka na walne LSI