Novo Nordisk zwalcza cukrzycę

Agnieszka Ostojska
11-07-2002, 00:00

Duńska firma farmaceutyczna Novo Nordisk została partnerem akcji wczesnego wykrywania cukrzycy i profilaktyki jej powikłań, organizowanej pod hasłem „Słodkiego, nowego życia” przez fundację Jolanty Kwaśniewskiej. Zaplanowana na półtora roku akcja rozpoczęła się w czerwcu 2002 r. Novo Nordisk, producent insuliny, dostarczy materiały edukacyjne, a specjaliści firmy wezmą udział w akcjach informacyjnych.

— W Polsce jest milion osób z cukrzycą, a kolejny milion choruje nie wiedząc o tym. Dlatego w naszej działalności skupiamy się nie tylko na produkcji insulin, ale również na edukacji i profilaktyce. Wczesne wykrycie choroby pozwala rozpocząć właściwą terapię i uniknąć groźnych powikłań. Dlatego przyjęliśmy propozycję zaangażowania się w akcję „Słodkiego, nowego życia” — mówi Jerzy Gruhn, dyrektor generalny Novo Nordisk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Ostojska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Novo Nordisk zwalcza cukrzycę