Nowa arteria miasta pochłonie 460 mln zł

Bogdan Tychowski
opublikowano: 03-06-2002, 00:00

W sobotę oddano do użytku nową trasę wylotową ze Szczecina. To pierwszy etap budowy arterii komunikacyjnej. Koszt inwestycji, która ma się zakończyć w 2003 r., wyniesie 460 mln zł.

Zakończył się pierwszy etap największej inwestycji drogowej Szczecina. W sobotę oddano do użytku most Pionierów na rzece Regalicy, który zakończył realizację 2-km trasy wylotowej ze Szczecina.

W uroczystości otwarcia mostu wzięli udział przedstawiciele rządu z premierem Leszkiem Millerem na czele.

Droga o trzech pasach ruchu, z trzema wiaduktami, umożliwia wyjazd z centrum na prawobrzeże miasta i dalej w kierunku centrum Polski. Równolegle powstaje druga nitka drogi (drugi etap inwestycji), z bliźniaczym mostem i wiaduktami, która przejmie ruch w stronę centrum miasta.

Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na rok 2003.

Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 459,6 mln zł. Jest ono finansowane ze środków budżetu państwa, budżetu Szczecina, pożyczki z Banku Światowego i środków Unii Europejskiej.

Do końca 2001 r. koszt realizacji inwestycji wyniósł 321 mln zł. Plan na rok obecny zakłada wydanie 107,4 mln zł, a w roku 2003, w którym inwestycja ma zostać zakończona — nakłady sięgną tylko 31 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Nowa arteria miasta pochłonie 460 mln zł