Nowa fabryka w Gliwicach

opublikowano: 28-10-2014, 00:00

Fabryka European Packaging Solutions Poland skorzysta z przywilejów SSE

Fabryka European Packaging Solutions Poland (EPSP), która powstaje w parku logistycznym Panattoni Park Gliwice II, skorzysta z przywilejów Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w tym specjalnych benefitów, np. ulg w podatku dochodowym od osób prawnych i zwolnienia z podatku od nieruchomości na okres, jaki umożliwiają uchwały rady miejskiej w Gliwicach.

Pomoc publiczna jest gwarantowana jedynie w przypadku zrealizowania przez inwestora określonych w umowie zobowiązań.EPSP będzie w Polsce wytwarzać biodegradowalne opakowania na bazie włókna drzewnego dla sektorów spożywczego i chemicznego. Nowa fabryka w Gliwicach będzie obsługiwała głównie klientów z Europy i Rosji. Obiekt o powierzchni ponad 10,5 tys. mkw. zostanie oddany do użytku w czerwcu 2015 r. Przy zakupie nowego zakładu produkcyjnego i w procesie uzyskania pozwolenia na obecność w KSSE, firmie EPSP doradzał Cushman & Wakefield.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane