Czytasz dzięki

Nowa Huta miastem ogrodów

Barbara Warpechowska
opublikowano: 18-04-2013, 00:00

ArcelorMittal Poland od dwóch lat stara się wpłynąć na wygląd osiedli Nowej Huty. Z powodzeniem.

Już po raz trzeci mieszkańcy pięciu dzielnic nowohuckich zostali zaproszeni do udziału w konkursie na zagospodarowanie terenów zielonych w swoim najbliższym otoczeniu. W ten sposób pomysłodawcy i organizatorzy projektu Ogrody Nowej Huty — Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida i ArcelorMittal Poland zachęcają wszystkich mieszkańców do włączenia się w proces odnowy zieleni miejskiej.

Społeczno — ekologiczny projekt zaowocował przez ostatnie dwa lata stworzeniem czterech nowych, atrakcyjnych i ogólnodostępnych terenów zielonych. Pierwsze z nich powstały dzięki zaangażowaniu mieszkańców w 2011 r. na osiedlach Piastów i Ruszcza. Efekty następnej edycji można zobaczyć na osiedlu Dywizjonu 303 i przy ul. Truskawkowej.

— Udział w projekcie integruje wokół działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia. Motywuje, uczy współpracy oraz sposobów wpływania na otaczającą nas przestrzeń. Dla nas to zdobywanie wiedzy o potrzebach społeczności lokalnej, naszego bezpośredniego sąsiedztwa. Zgodnie z realizowaną przez ArcelorMittal Poland strategią odpowiedzialności biznesu staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych sąsiadów poprzez projekty takie jak Ogrody Nowej Huty — mówi Jolanta Zawitkowska, Eko-Ambasador ArcelorMittal Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane