Nowa Huta szuka inwestora z 7 mln zł

MBE
opublikowano: 25-06-2010, 14:02

Zalew w słynnej dzielnicy Krakowa znów ma szansę stać się głównym miejscem wypoczynku mieszkańców.

Kraków poszukuje prywatnego inwestora, który na zasadzie koncesji wybuduje i będzie zarządzał obiektami nad Zalewem Nowohuckim. Miasto chciałoby, by w tej najstarszej części Nowej Huty powstała m.in. restauracja na wodzie, kawiarnia, amfiteatr, ławki i parking. Będzie to kolejny etap rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego prowadzonej przez miasto. Wcześniej odnowiono już alejki, powstały place zabaw, boisko sportowe i oświetlenie.

- Miasto sprawiło, że zalew odzyskał dawny blask i znów stał się miejscem rekreacji i zabaw mieszkańców Nowej Huty - mówi Jacek Bartlewicz z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Główną częścią nowego projektu jest restauracja o powierzchni użytkowej 302 mkw. Ma powstać na... wodzie.

Koszt przekształcenia otoczenia zalewu w atrakcyjne miejsce wypoczynku jest niemały: 7 mln zł brutto. Finansowanie projektu w całości ma spoczywać na inwestorze. W zamian dostanie on wyłączne prawo do korzystania z wybudowanych obiektów przez 40 lat.

Więcej w piątkowym wydaniu "Pulsu Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Nowa Huta szuka inwestora z 7 mln zł