Nowa inwestycja BMZ Poland

opublikowano: 21-09-2017, 22:00

Od 18 września 2017 r. działa fabryka baterii w Gliwicach. Będą tam produkowane m.in. rozwiązania dla motoryzacji.

Powierzchnia wartej ponad 9 mln EUR fabryki przekracza 12,3 tys. mkw. Znajdują się w niej zarówno nowoczesne hale produkcyjne i magazyny, jak i laboratoria badawcze oraz biura, będące nową siedzibą firmy.

— Oprócz rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego nasza działalność obejmuje także projekty małoseryjne oraz wysoko zautomatyzowane, chociażby magazyny energii. Ważnym aspektem produkcji są także nowoczesne systemy zasilania dla autobusów elektrycznych, baterie do rowerów elektrycznych, elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych. Planujemy także zbudować serię kompletnych rozwiązań systemów e-bike’owych, składających się z aplikacji, baterii oraz motoru. Rozwijać będziemy inteligentne magazyny energii, w tym do autobusów elektrycznych. Nasza produkcja przeznaczona jest dla rynków Europy Środkowo- Wschodniej — mówi Tomasz Wołk-Jankowski, prezes BMZ Poland.

Pracę w fabryce ułatwiają nowoczesne systemy magazynowe BMZ Poland, które składają się z podestu i przenośników usprawniających komunikacjęz halą produkcyjną. Nad wszystkim czuwa moduł sterujący Galileo opracowany przez Mecalux. Nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy. Spółka zatrudnia obecnie około 650 osób. W pierwszym etapie liczba ta wzrośnie do 700, będą to zarówno pracownicy fabryki, jak i działu badań i rozwoju, w którym powołany zostanie specjalny zespół zajmujący się tylko rozwiązaniami EV — systemami zasilania autobusów elektrycznych.

— Polska jest jednym z liderów rynku elektromobilności w Europie, a my jesteśmy liderem w dziedzinie baterii do elektrycznego transportu publicznego. BMZ Poland wchodzi w skład konsorcjum Polski E-BUS, powstałego z inicjatywy naszego partnera — firmy Ursus Bus — dodaje prezes BMZ Poland. Nowa fabryka znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

O firmie

BMZ Poland powstała w 2010 r. jako spółka córka BMZ — międzynarodowej korporacji założonej w 1994 r. w Karlstein (Niemcy). Grupa BMZ produkuje zestawy akumulatorowe dla przemysłu. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania energii, bazując na ogniwach litowo-jonowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu