Nowa jakość na rynku biurowym

opublikowano: 20-06-2016, 22:00

Zrównoważony rozwój i najwyższa jakość: Astoria Premium Offices w Warszawie.

W branży nieruchomości w Warszawie panuje ostra konkurencja. W ubiegłych latach na rynku powstało wiele nowych powierzchni biurowych. Osiągnięcie sukcesu wymaga zatem czegoś więcej, niż tylko stworzenia zwykłego budynku. Jedną z nieruchomości, która posiada niezbędny potencjał, jest Astoria Premium Offices — wysokiej jakości budynek biurowy w sercu Warszawy. Za projektem stoi odnosząca sukcesy i doświadczona firma Strabag Real Estate. To jedna z czołowych spółek zajmujących się nieruchomościami i rozwojem projektów w Niemczech i Europie. Na przestrzeni ponad 50-letniej historii Strabag Real Estate zrealizował liczne renomowane projekty. Między innymi wyróżnione czterokrotnie Tańczące Wieże w Hamburgu, dwukrotnie nagrodzone Milaneo w Stuttgarcie czy uhonorowany nagrodą Immobilienmanager — Award centrum handlowe Forum Mittelrhein w Koblencji. Obecnie firma realizuje między innymi jeden z najwyższych budynków Berlina — wieżowiec Upper West czy Flare, powstający na jednym z ostatnich dostępnych areałów we Frankfurcie nad Menem. Astoria Premium Offices jest pierwszym projektem tworzonym przez Strabag Real Estate w Polsce. W bezpośrednim sąsiedztwie budowy znajduje się również warszawskie biuro Strabag Real Estate — w sercu stolicy, pomiędzy centrum biznesowym a historycznym Starym Miastem.

— Poszukiwaliśmy biura nieopodal Astorii, aby w każdej chwili być do dyspozycji naszych partnerów budowlanych oraz firm zainteresowanych wynajmem powierzchni. Dzień w dzień z radością obserwujemy, jak mieszkańcy Warszawy odbierają i interesują się postępami naszego projektu — mówi Barbara Harrer, kierownik projektu ze strony Strabag Real Estate, odpowiedzialna za realizację budynku Astoria. To pierwsze przedsięwzięcie Strabag Real Estate w Polsce.

— Szczególnie cieszy nas fakt, że mogliśmy nasz debiut na rynku rozpocząć od tak efektownego i interesującego projektu. Ponieważ Astoria powstaje nie tylko w wyjątkowym miejscu Warszawy, ale także dzięki wspaniałej architekturze przyczynia się do tworzenia pozytywnego obrazu miasta — wyjaśnia Harrer. Astoria oferuje swoim najemcom 16,8 tys. mkw. powierzchni biurowej oraz ok. 1,4 tys. mkw. handlowej powierzchni pod wynajem, a także podziemny garaż.

— Koncepcja budynku zakłada umożliwienie wydajnego i elastycznego wykorzystania dostępnej powierzchni w tradycyjnym układzie biurowym, jak również open space wyjaśnia Harrer. Ponadto twórcy zaangażowani w aranżację budynku, dużą wagę przykładali do wysokiej jakości jego wyposażenia. Astoria została stworzona i wybudowana według zasad zrównoważonego rozwoju, ujawnia Harrer. I tak w budynku znalazło zastosowanie wiele tzw. zielonych rozwiązań, jak np. oświetlenie LED czy instalacje oszczędzające wodę i prąd. Stropy aktywowane termicznie, dzięki oszczędności energii na poziomie do 30 proc. większym niż klasyczne systemy klimatyzacyjne i grzewcze przyczyniają się do znacznego obniżenia kosztów użytkowania. Ponadto aktywowane termicznie podłogi w połączeniu z wydajnym systemem wentylacji przyczyniają się do lepszej jakości i wydajności systemu klimatyzacyjnego pomieszczeń. Do tego dochodzi fakt, że w Astorii wykorzystano innowacyjne systemy oszczędnego zużycia wody. Manualnie obsługiwane okna, automatyczna ochrona przeciwsłoneczna wewnątrz i na zewnątrz, innowacyjny system DALI do regulacji oświetlenia wewnętrznego oraz szklana fasada o wysokiej funkcjonalności termicznej gwarantują dużo światła dziennego oraz wysoki komfort użytkowników. W połączeniu z wysokiej jakości materiałami budynek osiąga bardzo dużą wydajność energetyczną. W związku z tym U.S. Green Building Council (USGBC) przyznał Astorii precertyfikat LEED — CS na poziomie Gold. LEED to czołowy system oceny budynków, którego celem jest ochrona środowiska i zdrowia.

OTWARCIE CORAZ BLIŻEJ: Astoria będzie gotowa z końcem lata 2016 r. Wtedy także najemcy będą mogli się cieszyć nowym adresem w sercu Warszawy z widokiem na Pałac Kultury i Nauki. [FOT. MARIUSZ MIKULSKI]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane