Nowa odsłona kredytu technologicznego

SACH
03-11-2011, 00:00

BGK ogłosił nowy nabór z unijnego działania 4.3. Firmy z MSP mogą wziąć łącznie aż 250 mln zł.

Kredyt technologiczny to od kilku miesięcy jeden z najpopularniejszych instrumentów wsparcia wśród przedsiębiorców.

W ramach tego wsparcia — czyli z działania 4.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka — firma może otrzymać pomoc na wdrożenie własnej technologii, która unowocześni produkcję i usługi lub zakup nowoczesnych rozwiązań już stosowanych na świecie. Do wzięcia są 4 mln zł na każdą firmę (70 proc. tej kwoty może zostać umorzone).

Wprawdzie kredyt jest dostępny na polskim rynku od ponad dwóch lat, ale wcześniej restrykcyjne zasady zniechęcały przedsiębiorców do sięgania po ten instrument. Wszystko zmieniło się w maju.

Nowe, bardziej przyjazne warunki sprawiły, że czerwcowy nabór trwał zaledwie dwa dni. Tak dużo było wniosków o wsparcie. Drugą i ostatnią w tym roku szansę przedsiębiorcy będą mieli od 6 grudnia. Wczoraj zarządzający konkursem Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) ogłosił nowy nabór.

Do podziału będzie aż 250 mln zł. To dużo więcej, niż zapowiadano — pierwsze informacje mówiły o planowanej alokacji na poziomie 150 mln zł, potem zwiększono ją do 200 mln zł. Wprowadzono też nowe zasady konkursu.

— Są one bardziej przyjazne dla przedsiębiorców i mają na celu uporządkowanie procedur. Dlatego od najbliższego naboru jedynym sposobem dostarczania wniosków o dofinansowanie będzie przesyłanie ich przez przedstawicieli banków kredytujących do BGK pocztą kurierską — mówi Marzena Tymińska-Ładziak z wydziału wdrażania kredytu technologicznego Departamentu Programów Europejskich BGK. Wszystko o naborze na kredyt technologiczny przeczytasz w poniedziałkowym „Pulsie Firmy”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Nowa odsłona kredytu technologicznego