Nowa partia centrowa może zostać powołana w najbliższy weekend

Internet Securities
opublikowano: 21-02-2005, 11:46

Nowa liberalno-demokratyczna formacja centrowa może zostać powołana w najbliższy weekend, powiedział w poniedziałek Władysław Frasyniuk, przewodniczący Unii Wolności (UW), która chce uczestniczyć w budowaniu tej partii.

Nowa liberalno-demokratyczna formacja centrowa może zostać powołana w najbliższy weekend, powiedział w poniedziałek Władysław Frasyniuk, przewodniczący Unii Wolności (UW), która chce uczestniczyć w budowaniu tej partii.

„Prowadzę rozmowy, ja nawet wiem jacy ludzie zdecydowali się podpisać pod deklaracją. Poczekajmy, parę dni - to się zdarzy na dniach. Prawdopodobnie to się stanie w trakcie najbliższego weekendu” – powiedział Frasyniuk w wywiadzie dla radiowej „Trójki”.

„Chcemy budować tę partie z ludźmi, których do tej pory w polityce nie było, a są ważni z punktu widzenia modernizacji państwa. Chcemy się zwrócić do organizacji pozarządowych, do samorządowców, do ludzi nauki czy ludzi kultury, a przede wszystkim do ludzi młodych, do wyżu demograficznego” – dodał.

W poprzednią niedzielę były premier Tadeusz Mazowiecki, lider UW Władysław Frasyniuk, szef Partii Centrum Janusz Steinhoff oraz wicepremier Jerzy Hausner ogłosili tworzenie nowej formacji centrowej.

Frasyniuk powiedział również, że ma nadzieję i „bardzo by chciał”, aby premier Marek Belka stał się także członkiem nowej formacji.

Szef UW podkreślił, że nowa formacja, która nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, nie będzie koalicją dwóch partii.

„To nie jest propozycja koalicji dwóch partii, chcemy wywołać nową jakość. [...] Nie ma takiej możliwości, byśmy toczyli negocjacje pod tytułem Partia Centrum, Jerzy Hausner, Unia Wolności” – powiedział.

Rada Krajowa UW zdecydowała w sobotę, że Unia chce uczestniczyć w budowaniu nowej formacji i opowiedziała się za budowaniem partii, która poprze konstytucję europejską, zwiększy wydatki na edukację i obniży podatki, a także powinna opowiedzieć się za czerwcowym terminem wyborów parlamentarnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane