Nowe akcje na nowe osiedla

Marta Barańska
18-09-2007, 00:00

Spółka SGI Komfort dostrzegła potencjał pozawarszawskich rynków. W ciągu trzech lat zbuduje mieszkania za 2 mld zł i wyemituje kolejne akcje.

Spółka SGI Komfort dostrzegła potencjał pozawarszawskich rynków. W ciągu trzech lat zbuduje mieszkania za 2 mld zł i wyemituje kolejne akcje.

SGI Komfort — deweloper zajmujący się budową obiektów mieszkalnych, biurowych i usługowych, ujawnił plany inwestycyjne.

Cztery duże miasta

Obecnie realizuje w 8 miastach Polski 10 inwestycji o łącznej wartości przekraczającej 400 mln zł. Z przedstawionych planów na najbliższe lata wynika jednak, że wciąż dostrzega ona duży potencjał w budowie osiedli, mimo że rynek mieszkań w ostatnich miesiącach ustabilizował się i warunki na nim znów zaczynają dyktować nabywcy.

SGI Komfort zamierza się skoncentrować na rynkach: warszawskim, łódzkim, szczecińskim oraz poznańskim. Na przyszły rok planuje budowę mieszkań o łącznej powierzchni około 100 tys. mkw.

Plan na trzy lata

Jeszcze we wrześniu 2007 r. spółka rozpocznie realizację nowego kompleksu mieszkaniowego w Szczecinie. Osiedle o nazwie Stara Cegielnia, liczące blisko 500 mieszkań, powstanie na działce o powierzchni 22,3 tys. mkw. Wartość rynkowa inwestycji szacowana jest na ponad 100 mln zł.

— Tego typu inwestycje stanowią około 80 proc. portfela wszystkich realizowanych przez nas projektów. Obecnie przygotowujemy się do budowy 11 kompleksów mieszkaniowych. W ciągu najbliższych trzech lat chcemy zaś wznieść 26 osiedli z 10 tys. lokali o łącznej powierzchni 400-600 tys. mkw. Ich wartość szacujemy na ponad 2 mld zł. Sfinansujemy je z własnych pieniędzy oraz uzyskanych w drodze publicznej emisji akcji na warszawskiej giełdzie — zapowiada Grzegorz Kawecki, wiceprezes SGI Komfort

okiem eksperta

Marcin Jańczuk

dyrektor ds. rozwoju z firmy Polanowscy — Nieruchomości

Liczy się wybór

lokalizacji

Mimo że ceny mieszkań w największych polskich miastach już osiągnęły rekordowe wartości, a popyt w stosunku do zeszłego roku znacznie osłabł, nadal jest miejsce na kolejne inwestycje. Jednak wielu deweloperów, którzy nabyli grunty po astronomicznych cenach, np. w Warszawie i Krakowie, może mieć w przyszłości problemy z pomyślną realizacją inwestycji.

Szczecin, mimo ciekawego położenia geograficznego, nie stanowił w ostatnich latach ważnego ośrodka rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Sytuacja ta może się zmienić dzięki prowadzonym tam właśnie inwestycjom. Miasto ma wiele atrybutów ważnych z punktu widzenia potencjalnych inwestorów, dlatego zainteresowanie tamtejszym rynkiem mieszkaniowym rośnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Barańska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Nowe akcje na nowe osiedla