Nowe bezpłatne e-kursy dla małego biznesu

opublikowano: 12-02-2013, 00:00

8 nowych szkoleń biznesowych i 5 dla trenerów — to nowości, jakie pojawią się w „Akadamii PARP”, portalu darmowych kursów dla MSP.

Wielu przedsiębiorców chciałoby szkolić siebie i swoich pracowników, ale nie ma na to pieniędzy. Rozwiązaniem może być e-learning. Wystarczy komputer z dostępem do internetu. Jeśli uczestnicy mają pytania, kierują je do ekspertów, którzy dzielą się wiedzą i wyjaśniają wątpliwości. Taką metodę szkoleń oferuje „Akademia PARP” stworzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Jest ona skierowana wyłącznie do przedsiębiorców i pracowników mikro-, małych i średnich firm oraz osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej. Wszystkie kursy tej wirtualnej szkoły są bezpłatne. Teraz akademia oferuje 34 szkolenia z różnych obszarów tematycznych: finansowo-prawnego, zarządzania strategicznego i operacyjnego, umiejętności menedżerskich i osobistych, marketingu i sprzedaży oraz wiedzy ogólnej i otoczenia biznesu. Niebawem pojawią się nowości: planowanych jest osiem nowych szkoleń biznesowych i pięć kursów dla firm szkoleniowych i trenerów. Już na wiosnę Akademia PARP pokaże się w nowej szacie, a dotychczasowe szkolenia będą aktualizowane.

— Rewolucyjną zmianą będzie udostępnienie wybranych zagadnieńszkoleniowych w wersji m-learning, czyli na smartfonach i tabletach. Uczestnicy będą mogli sięgnąć po niezbędną im wiedzę w czasie i miejscu, w którym jest im potrzebna, wtedy kiedy akurat mają ochotę się nią zająć. Będą mogli faktycznie pozwolić sobie na swobodę, jeśli chodzi o wybór okoliczności uczenia — mówi dr Krzysztof Hejduk zarządzający projektem.

Pojawią się krótkie formy szkoleniowe zwane pigułkami wiedzy. Aktywni uczestnicy Akademii PARP będą mogli tworzyć własne blogi i dzielić się z innymi swoimi materiałami, filmami i zdjęciami. W przyszłym roku pojawi się możliwość samodzielnego realizowania prostych szkoleń rapid-learning. Każde szkolenie Akademii PARP składa się z kilku modułów, czyli zestawów lekcji. Jedna wymaga średnio 20-30 minut — poświęcając tyle czasu dziennie, kurs można ukończyć w ciągu miesiąca. Uczestnicy szkoleń korzystają ze wsparcia opiekunów, którzy kontaktują się z nimi, obserwują bieżące postępy i motywują do aktywnego udziału.

150 tys. Tyle osób skorzystało do tej pory ze szkoleń w ramach Akademii PARP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu