Nowe Kredensy Mazgaja

Magdalena Brzózka
opublikowano: 02-01-2009, 00:00

Luksusowa żywność będzie w cenie. Tak uważa prezes Krakowskiego Kredensu, któremu przybędzie w tym roku 20 punktów sprzedaży.

Luksusowa żywność będzie w cenie. Tak uważa prezes Krakowskiego Kredensu, któremu przybędzie w tym roku 20 punktów sprzedaży.

Kryzys? Jaki kryzys?! Tak — z lekkim przymrużeniem oka — ocenia ostatnie zawirowania gospodarcze Jerzy Mazgaj, prezes spożywczej sieci Krakowski Kredens. Na dowód przedstawia prognozy dla spółki, oferującej luksusową żywność.

— Chcemy podwoić przychody i osiągnąć rentowność netto na poziomie od 8 do 10 proc. — mówi Jerzy Mazgaj.

Przed gwiazdką zarząd spółki obliczał, że w 2008 r. przychody sięgną około 30 mln zł przy 8-procentowej rentowności.

— Chociaż mam szacunek i pokorę wobec rynku, to jednak jestem spokojny o klientów nawet w cięższych czasach. Jestem pewien, że ci, którzy robią u nas zakupy, nadal będą to robić, bo przyzwyczaili się do naszych produktów — zapewnia Jerzy Mazgaj.

Dlatego w tym roku sieć Kredensów urośnie o 10 sklepów i 10 stoisk.

— Wydamy na to około 5 mln zł z kredytu. Zawarliśmy już umowę z bankiem i mamy zapewnienie, że będzie ona przedłużona — mówi Jerzy Mazgaj.

Obecnie działa 21 samodzielnych sklepów oraz 22 stoiska pod tym szyldem w marketach Almy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Brzózka

Polecane