Nowe maleństwo w rodzinie Renault

Marcin Bołtryk
opublikowano: 10-03-2005, 00:00

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie Renault zaprezentował swój najnowszy „koncept car”. Nowy pomysł projektantów firmy to trzyosobowe autko miejskie o niecodziennym wyglądzie. Projekt otrzymał nazwę Zoe.

Zoe ma być realizacją wizji małego samochodu miejskiego, ale zachowującego cechy aut klasy wyższej. Jedną z nowości, które znajdą zastosowanie w Zoe, jest system Pass, który automatycznie dostosowuje elementy otoczenia do indywidualnych preferencji kierowcy. Po naciśnięciu jednego przycisku zmienia się muzyka, otoczenie i atmosfera panująca w kabinie.

Zoe mierzy zaledwie 3,45 m długości, a zastosowane w nim przesuwane drzwi ułatwiają korzystanie z samochodu na zatłoczonych miejskich ulicach. Zoe napędzany jest benzynowym, turbodoładowanym silnikiem o poj. 1,2 litra i mocy 73 KM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Nowe maleństwo w rodzinie Renault