Nowe oblicze Brunatnego Jelenia

MAS
opublikowano: 23-03-2010, 00:00

Griffin Real Estate wybrał firmę Elstat na generalnego wykonawcę prac modernizacyjnych w hotelu Pod Brunatnym Jeleniem w Cieszynie.

Griffin Real Estate wybrał firmę Elstat na generalnego wykonawcę prac modernizacyjnych w hotelu Pod Brunatnym Jeleniem w Cieszynie.

Hotel nie działa od 1990 r. W 2007 r. kupiła go firma Griffin Real Estate. Dwa lata później inwestor uzyskał zgodę na przebudowę i zmianę przeznaczenia obiektu z hotelu na budynek mieszkalny.

— Przez lata hotel był wizytówką miasta. W czasach świetności przebywali tu najmożniejsi goście, m.in. cesarz austriacki Józef II czy car Aleksander I. Niestety, z końcem lat 90. obiekt zaczął podupadać i z roku na rok niszczał — opowiada Patrycja Kwiatkowska, dyrektor zarządzający Griffin Real Estate.

Budynek będzie odrestaurowany. Prace wewnątrz kamienicy trwają od grudnia 2009 r., wymieniane są wszystkie instalacje, część stropów oraz więźby dachowej. Ponadto w kamienicy zostaną zainstalowane nowoczesne windy. W czteropiętrowym budynku znajdzie się 36 apartamentów, jedno- i dwupoziomowych, o powierzchni od 49 do 117 mkw. oraz 6 lokali usługowych. Sprzedaż apartamentów ruszy na początku kwietnia 2010 r. Będą kosztowały

7-8 tys. zł/ mkw. Apartamentowiec zyskał nową nazwę: Rynek 20.

— Zdajemy sobie sprawę, że nasze ceny odbiegają od średnich cen nowych mieszkań w Cieszynie. Wynika to przede wszystkim z kosztów rewitalizacji zabytkowej kamienicy. Mimo to liczymy, że historia hotelu przyciągnie ludzi szukających własnego lokum — wyjaśnia Patrycja Kwiatkowska.

Za projekt budowlany odpowiada pracownia Projekt Plus Architekci z Zabrza. Zakończenie prac w kamienicy zaplanowano na przełom III i IV kwartału 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy