Nowe państwa UE otworzą rynki pracy dla Bułgarów i Rumunów

(Marek Druś)
opublikowano: 20-12-2006, 18:29

Nowe państwa Unii Europejskiej będą bardziej otwarte dla pracowników z Bułgarii i Rumunii niż stara piętnastka - informuje w środę niemiecka agencja dpa, powołując się na bliżej nieokreślone "dane z Brukseli".

Nowe państwa Unii Europejskiej będą bardziej otwarte dla pracowników z Bułgarii i Rumunii niż stara piętnastka - informuje w środę niemiecka agencja dpa, powołując się na bliżej nieokreślone "dane z Brukseli".

Według tego źródła, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Słowacja, Słowenia i Czechy postanowiły już otworzyć rynki pracy dla Bułgarów i Rumunów.

Podobną decyzję podjęła też Finlandia, natomiast Niemcy, Holandia i Austria zamierzają stosować te same zasady, co w przypadku poprzedniego poszerzenia z 2004 roku. Irlandia i Wielka Brytania, które wtedy otworzyły swe rynki pracy dla przybyszów z nowych państw członkowskich, tym razem zdecydowały się na wprowadzenie ograniczeń.

Bułgaria i Rumunia stają się członkami UE od 1 stycznia 2007 roku.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane