Nowe szczyty na Wall Street

opublikowano: 09-01-2018, 22:08

Amerykańskie giełdy kontynuują dobrą passę notując we wtorek kolejne rekordy. W przypadku wskaźnika S&P500 każdego dnia sesyjnego w tym roku wspinał się na nowe szczyty, co jest najdłuższą taką serią od 1964 r.

Na finiszu sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 0,41 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,13 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,09 proc. 

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

W zachowaniu inwestorów dało się wyczuć już wyczekiwanie na otwarcie nowego sezonu raportów kwartalnych, który ma wystartować pod koniec tygodnia. Według prognoz analityków, zyski spółek wchodzących w skład indeksu S&P500 mają wzrosnąć o 11,8 proc. w czwartym kwartale minionego roku wobec wzrostu o 8 proc. w analogicznym okresie 2016 r.

Spośród 11 głównych sektorów  we wtorek najlepszym wynikiem cieszyły się finansowy i opieki zdrowotnej. Szczególnie dobrze prezentowały się akcje Johnson & Johnson, Boston Scientific, Citigroup, Bank of America oraz Goldman Sachs. 

Po przeciwnej stronie rynku z sięgającą momentami ponad 6 proc. przeceną znalazły się papiery GoPro, producenta znanych i popularnych kamer sportowych. Wszystko przez ostrzeżenie o słabszych wynikach i problemach z konkurencją.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy