Nowe tablice to promocja kraju

Jacek Pochłopień
opublikowano: 2004-11-08 00:00

- W nawiązaniu do artykułu „Nie boję się jeździć z flagą Unii”, który ukazał się 19 października w „Pulsie Biznesu”, pragnę poinformować, iż Wielkopolski Klub Kapitału 4 października wystosował pismo do Ministra Infrastruktury w sprawie przyspieszenia wprowadzenia w Polsce unijnych tablic rejestracyjnych posiadających znak wyróżniający z flagą UE.

Naszym zdaniem, obecna sytuacja bardzo niekorzystnie wpływa na wizerunek naszego kraju. Okres 2, 3 lat, jaki podaje resort infrastruktury, jest zbyt długi, ponieważ to właśnie teraz, tuż po wejściu Polski do Unii działania mające na celu promocję Polski jako państwa członkowskiego UE powinny być intensyfikowane. Nie znajdujemy innego wytłumaczenia odraczania terminu wprowadzenia nowych tablic, jak opieszałość administracji.

Cieszy nas, że na łamach „PB” temat ten został pojęty i jest kontynuowany. „PB” jest wysoko cenionym przez środowisko przedsiębiorców źródłem informacji, które wykorzystujemy w codziennej pracy.

Z poważaniem

Karina Hadyniak

Wielkopolski Klub Kapitału