Nowe technologie w ubezpieczeniach

KOMENTARZ PARTNERA SEKCJI
opublikowano: 13-03-2013, 00:00

Dla poprawy jakości serwisu na rynku ubezpieczeniowym ogromne znaczenie ma idea mądrego wykorzystywania nowych technologii.

MACIEJ TYMUSZ dyrektor sieci sprzedaży kompleksowej Generali

Dzięki nim mamy w branży szansę na zwiększenie liczby interakcji z klientem, których w porównaniu choćby z siostrzaną branżą bankową nam brakuje.

Wychodzimy z założenia, że nowoczesna infrastruktura technologiczna jest obecnie nie tylko kluczem, ale wręcz warunkiem koniecznym dla świadczenia wysokiej jakości usług, zwiększenia poziomu satysfakcji naszych klientów i agentów oraz sprostania ambitnym planom biznesowym i sprzedażowym, jakie stoją przed Generali w Polsce w najbliższych latach.

Podjęliśmy wyzwanie i zdecydowanie zwiększamy częstotliwość oraz jakość kontaktów z klientami. Chcemy być ubezpieczycielem pierwszego wyboru i aby to osiągnąć, musimy być pionierem nowoczesnych rozwiązań. Pierwszym krokiem w tym kierunku było uruchomienie nowego konta klienta, dzięki któremu może on w przejrzysty i intuicyjny sposób zarządzać swoimi polisami przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W najbliższym czasie zamierzamy także uruchomić specjalną aplikację dla klientów na tablety i smartfony z ciekawymi funkcjonalnościami.

Dodatkowo już teraz niemal 100 proc. umów w segmencie ubezpieczeń majątkowych jest zawieranych przez naszych agentów za pośrednictwem innowacyjnego systemu Merkury, który od marca pozwala na „uszycie” klientowi oferty na miarę jego potrzeb.

Mimo szybkiego rozwoju kanału direct na polskim rynku to wciąż agenci stanowią główny kanał dystrybucji ubezpieczeń. W dobie coraz bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań oczekują od ubezpieczycieli mobilnych, wygodnych narzędzi, które ułatwiają i skracają sprzedaż. Wiedząc, że cenią sobie wygodę i szybkość reakcji ubezpieczyciela, a także szeroką gamę użytecznych funkcjonalności, zbudowaliśmy intuicyjny portal wspierający pośrednika na każdym etapie sprzedaży produktów.

Sprawne systemy informatyczne wspierają tworzenie nowych, atrakcyjnych produktów, a nowoczesne narzędzia serwisowe poprawiają jakość obsługi klienta. Mądre wykorzystanie technologii stanowi więc przewagę konkurencyjną na wielu polach działalności.

MATERIAŁ PRZYGOTOWANY PRZEZ Generali

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOMENTARZ PARTNERA SEKCJI

Polecane