Nowe twarze we władzach PZU Życie

Życiowa spółka największego polskiego ubezpieczyciela ma nowy zarząd.

Na czele PZU Życie ponownie stanie Dariusz Krzewina, który jesienią ubiegłego roku zrezygnował z pełnienia tej funkcji i objął stanowisko wiceprezesa. Zastąpił go wówczas Witold Jaworski. Stanowiska we władzach PZU Życie utrzymali także Przemysław Dąbrowski i Sławomir Niemierka. W piątek rezygnację złożyli: Tomasz Tarkowski, Tomasz Bury i Przemysław Henschke.

SPECJALISTA:
Zobacz więcej

SPECJALISTA:

Roman Pałac, który w PZU ma odpowiadać za likwidację szkód, to znane na rynku nazwisko. Jako ekspert BCG odpowiadał za wprowadzenie bezpośredniej likwidacji szkód. Z prezesem PZU Michałem Krupińskim poznał się podczas pracy w Banku Światowym. Marek Wiśniewski

Do zarządu zostały powołane dwie nowe osoby. Są to Roman Pałac, który do PZU przejdzie od połowy lutego z BCG. Ma zająć się obszarem likwidacji szkód. Drugą osobą jest Tomasz Karusewicz. Dla niego to powrót do PZU. Za poprzednich rządów PiS był zastępcą dyrektora inwestycji zagranicznych i zasiadał w radzie nadzorczej Ciechu, a następnie trafił do TVP. Władze PZU Życie uzupełniają osoby zasiadające od ponad tygodnia w zarządzie spółki majątkowej: Beata Chyła- -Kozłowska, Roger Hodgkiss, Robert Pietryszyn oraz Paweł Surówka.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nowe twarze we władzach PZU Życie