Nowe władze Anwilu

opublikowano: 22-02-2018, 22:00

Jacek Podgórski nie jest już prezesem Anwilu, chemicznej spółki należącej w całości do Orlenu.

Zastąpi go oddelegowany z rady nadzorczej Dariusz Ciesielski, który jest teraz p.o. prezesa włocławskiej spółki. Jako dyrektor wykonawczy ds. handlu produktami petrochemicznymi w Orlenie trafił do jej nadzoru w sierpniu 2014 r. Zastąpił wtedy w niej Jacka Czaplińskiego. Stanowiska w zarządzie Anwilu straciło również decyzją rady nadzorczej dwóch innych jego członków — Waldemar Gabruś, który był równocześnie dyrektorem finansowym spółki, oraz Mirosław Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży. Żadnych powodów odwołania członków dotychczasowego zarządu spółka nie podała.

W efekcie od wczoraj zarząd Anwilu składa się tylko z dwóch osób: oprócz Dariusza Ciesielskiego zasiada w nim jeszcze dyrektor operacyjny Jarosław Ptaszyński. Zmiany na czele Anwilu można wiązać z dokonanymi ostatnio roszadami w zarządzie Orlenu. Na początku lutego dotychczasowego prezesa Wojciecha Jasińskiego zastąpił Daniej Obajtek, który dotychczas szefował Enerdze. Nowy prezes płockiego koncernu zaraz po objęciu funkcji dokonał licznych zmian personalnych w samym Orlenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu