Nowi inwestorzy ujawnili się w Groclinie

opublikowano: 13-01-2022, 14:45

W akcjonariacie spółki, która zmieniła profil, ujawnili się Jan Kozioł, fundusz zarządzany przez Mount TFI oraz Kamil Gorzelnik.

Jan Kozioł, menedżer związany z Drukarnią Dako, producentem opakowań i tektury falistej, poinformował o objęciu 6,28 mln akcji serii J, które uprawniają do 5,25 proc. głosów w podwyższonym kapitale zakładowym Groclinu (ma zmienić nazwę na Less i branżę na handel używanymi rzeczami w internecie).

Z pakietem 6,78 mln walorów (5,67 proc. kapitału) ujawnił się też Silesia House FIZ, fundusz z portfela Mount TFI. Kamil Gorzelnik nabył natomiast 8,23 mln akcji (6,88 proc.).

Emisja przez Groclin 107,1 mln akcji serii J posłużyła przejęciu 100 proc. udziałów w spółkach CountMe (jest właścicielem Less) i eGroclin. Założycielami Less są Dawid Urban i Mateusz Oleksiuk. Ten ostatni informował na początku roku o nabyciu 11,35 mln walorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane