Nowoczesny magazyn w dobie transformacji cyfrowej

Partnerem publikacji jest Logifact-Systems
opublikowano: 19-12-2021, 20:00

Rozmowa z dr. inż. Andrzejem Bobińskim, prezesem Logifact-Systems

Logifact-Systems to jeden z czołowych dostawców systemów zarządzania magazynem klasy WMS w Polsce oraz biuro projektowo-doradcze w zakresie logistyki.

Dzięki WMS funkcjonowanie magazynu jest przeniesione na znacznie wyższy poziom organizacyjny. Systemy są doskonałym narzędziem dla firm, które chcą podążać z duchem transformacji cyfrowej – mówi Andrzej Bobiński.

Logifact miał doskonały wynik finansowy w ostatnim roku. Jakie działania miały wpływ na takie rezultaty?

Miało na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest system zarządzania magazynem WMS, który ciągle doskonalimy, co przekłada się na szybkość i skuteczność wdrożeń, a więc i efektywność finansową. Duży wkład w sukces miała także nasza wykwalifikowana kadra menedżerska, która potrafiła we właściwy sposób wdrożyć do pracy nowych pracowników. Rozwój osobowy naszej firmy pozwolił na zwiększenie wolumenu realizowanych projektów, zdobywanych z sukcesem przez nasz dział handlowy.

Trzeba pamiętać też o serwisie, jaki świadczymy dla ponad 150 wdrożonych już systemów WMS. Odpowiadanie na rosnące potrzeby klientów istotnie przyczyniło się do naszego pozytywnego wyniku finansowego.

Jakie są najważniejsze korzyści dla waszych klientów z racji korzystania oferowanych przez Logifact systemów klasy WMS w magazynach?

WMS to inteligentne oprogramowanie, które pomaga w zarządzaniu procesami magazynowymi umożliwia ich śledzenie, kontrolowanie i analizę.

Kierownicy magazynu otrzymują wygodne narzędzie, dostarczające kluczowych informacji o stanie zapasów, wykorzystaniu personelu etc. Na podstawie wiarygodnych danych mogą ciągle optymalizować pracę magazynu. Pracownicy magazynowi nie muszą wykonywać żmudnej i generującej błędy pracy z papierowymi listami, które WMS zastępuje jasnymi komunikatami, przekazywanymi online w formie elektronicznej.

Na jakim etapie znajduje się obecnie transformacja cyfrowa w branży logistyki magazynowej? Czy COVID-19 mocno przyspieszył ten proces?

Pandemia sprawiła, że konieczne stało się dostosowanie procesów magazynowych do wzrastających potrzeb na usługi e-commerce. Ludzie spędzają więcej czasu na zakupach online, co przekłada się na znaczny wzrost przepływu towarów w magazynie. Wymaga to odpowiednio dopasowanej obsługi procesów magazynowych od przyjęcia, poprzez kompletację, pakowanie, aż po wysyłkę. Zwiększyło to zapotrzebowanie na wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. właśnie na wyspecjalizowane systemy WMS, zdolne do integracji z platformami e-commerce, np. eShop czy Magento.

Kolejną konsekwencją, wynikającą z tego boomu na cyfryzację, jest większy popyt na usługi kurierskie. Prowadzi to do dynamicznego rozwoju systemowej integracji przewoźników zarówno z platformami kurierskimi, jak i bezpośrednio z systemami WMS czy ERP.

Jakie są cele pańskiej firmy na najbliższy czas?

Naszym głównym celem jest rozwój organizacji i ekspansja rynkowa. W przyszłym roku planujemy wprowadzenie kolejnej szóstej wersji unowocześnionego systemu WMS oraz dalsze zwiększanie naszego potencjału wdrożeniowego. Nie zapominamy także o rozbudowie działu handlowego i doskonaleniu marketingu. Na przyszły rok planujemy zakończenie (wdrażanego już od roku) systemu CRM, który obejmie wszystkie działy firmy i stanie się podstawą do dalszego jej wzrostu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane