Nowoczesny sposób finansowania samochodów osobowych dla sektora MSP

Materiał partnera strony: mLeasing
opublikowano: 26-04-2016, 22:00

Branża leasingowa zamknęła pierwszy kwartał 2016 r. wysokim, 23-procentowym wzrostem.

 

Zwiększone finansowanie widoczne było zwłaszcza w sektorach pojazdów — doskonały wynik osiągnął segment samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych do 3,5 tony. Wartość umów sięgnęła w nim 5,3 mld zł, przy 33,6 proc. wzroście względem ubiegłego roku.

W dalszej części roku zainteresowanie leasingiem lub długoterminowym wynajmem aut, szczególnie w sektorze MSP, nie powinno słabnąć — polscy przedsiębiorcy będą wybierać przede wszystkim oferty zapewniające korzyści wynikające z połączenia leasingu operacyjnego z wygodą, którą zapewniają odpowiednio dobrane pakiety zarządzania pojazdem, przy niskich miesięcznych kosztach. Używanie samochodu osobowego w działalności gospodarczej to obecnie pewien standard — nie tylko ułatwia to dojazd do klientów, ale także usprawnia załatwianie bieżących spraw oraz pozwala zaoszczędzić czas. Przed podjęciem decyzji o formie finansowania pojazdów w firmie przyszli użytkownicy aut firmowych powinni dokonać gruntownej analizy swoich potrzeb i zdefiniować cele, jakie auta mają realizować. Użytkowanie pojazdu w formie wynajmu długoterminowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego zapewnia przedsiębiorcy liczne korzyści — korzystanie z szerokiej gamy nowoczesnych aut nie jest źródłem wielkich nakładów finansowych, rata miesięczna jest niezbyt wysoka, a co więcej, firma często może skorzystać z dodatkowych pakietów serwisowych czy innych, atrakcyjnych produktów dołączonych do oferty.

Dodatkową zaletą jest fakt, że na koniec umowy nie trzeba się zajmować organizacją sprzedaży samochodu na rynku wtórnym, ponieważ odpowiada za nią wynajmujący. Branża wynajmu długoterminowego, dotychczas koncentrująca się przede wszystkim na współpracy z dużymi firmami, posiadającymi floty samochodowe liczące co najmniej po kilkadziesiąt samochodów, zaczyna oferować sektorowi MSP coraz więcej, tworząc produkty dostosowane do wymagań mikro- i małych przedsiębiorstw. Jednym z takich rozwiązań jest stworzony przez

mLeasing program mAuto, którego działanie oparte jest na wysokiej „wartości resztowej” pojazdu. Klienci korzystający z tego programu spłacają w ratach tylko utratę wartości rynkowej samochodu. Korzystają również z pakietu serwisowego, w ramach którego mLeasing zapewnia organizację i bezgotówkowe rozliczenie serwisu: przeglądów okresowych, wymiany materiałów eksploatacyjnych, zakupu i wymiany ogumienia, likwidacji szkód komunikacyjnych, samochodu zastępczego, zakupu paliwa.

Dzięki wyborowi finansowania pojazdu w formie programu mAuto znacznie zyskujemy — jeździmy zupełnie nowym pojazdem, co oznacza najwyższe standardy bezpieczeństwa i perfekcyjny stan techniczny, mamy dostęp do wielu nowoczesnych aut, płacimy nawet o połowę niższą miesięczną ratę, a po okresie wynajmu długoterminowego możemy wymienić samochód na nowy.

Program mAuto obejmuje także zarządzanie — a więc karty paliwowe, serwis opon, jak również pakiety serwisowe — od podstawowego, czyli wykonania przeglądów okresowych oraz serwisu układu hamulcowego, po pełny, czyli przeglądy okresowe wraz z wymianą materiałów eksploatacyjnych i naprawami. Podobne, partnerskie oferty dla mikroprzedsiębiorców, wzorowane na wcześniejszej współpracy z dużymi podmiotami gospodarczymi, będą pojawiać się dużo częściej, ponieważ klientów z tego sektora przybywa. Wiedzą oni, że samochody firmowe to nie tylko środek transportu, ale również wizytówka firmy, zaś korzystna transakcja leasingowa zapewnia oszczędność czasu, pieniędzy, a także elastyczność, tak bardzo potrzebną w zależności od sezonu i ilości podejmowanych zleceń.

Dariusz Tucharz

dyrektor departamentu Car Fleet Management mLeasing

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera strony: mLeasing

Polecane