Nowy dworzec nawet za 30 mln zł

Łukasz Gromkowski
11-03-2004, 00:00

W Krakowie oficjalnie otwarto oferty na budowę regionalnego dworca PKS. Do przetargu zaproszono aż 15 firm i maksymalnie upubliczniono całą procedurę. Ostatecznie oferty złożyło 10 przedsiębiorstw. Najdroższa z nich wyniosła ponad 30 mln zł, a najtańsze nie przekroczyły 21 mln zł.

Do 15 kwietnia przewoźnik autobusowy musi opuścić dotychczasowy plac przy ul. Pawiej i przenieść się na położony po przeciwnej stronie dworca PKP. W zajmowanym obecnie miejscu rozpocznie się budowa Nowego Miasta (kompleksu biurowców i obiektów rekreacyjnych), realizowana przez firmę Tischman. Nowy, dwupoziomowy dworzec PKS zostanie sfinansowany dzięki funduszom uzyskanym od koncernu Tischman (4,5 mln zł i nowa lokalizacja), województwa małopolskiego (około 6 mln zł) i od krakowskiego magistratu (około 1 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Gromkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Nowy dworzec nawet za 30 mln zł