Nowy gracz na medycznym rynku

Paulina Sztajnert
20-01-2004, 00:00

Grupa PZU szuka nowych grup klientów. Życiowa spółka wzbogaciło ofertę o ubezpieczenia medyczne. Na razie w Warszawie i Gdańsku.

PZU Życie we współpracy z medyczną firmą Lux Med wprowadza ubezpieczenia medyczne.

— Na razie nasze ubezpieczenie jest dostępne dla mieszkańców Warszawy i Trójmiasta — mówi Stanisław Borkowski, dyrektor biura ubezpieczeń zdrowotnych PZU Życie.

Jak zapewnia Wojciech Pawłowski, prezes Lux Medu, niedługo będą mogli z niego także skorzystać poznaniacy i łodzianie, ponieważ spółka otwiera tam kolejne przychodnie. Ubezpieczenia dostępne są od kilku dni, a już znaleźli się pierwsi chętni.

— Liczę, że w ciągu roku uda nam się sprzedać kilka tysięcy polis — mówi Stanisław Borkowski.

Bez konkurencji

Obie firmy zapewniają, że oferta nie będzie konkurencją dla firmowych abonamentów medycznych, głównego produktu Lux Medu.

— W droższych usługach abonamentowych, z których korzystają głównie firmy, bardzo rozbudowana jest medycyna pracy. Tej opcji nie ma w polisie PZU Życie. Poza tym ubezpieczenia życiowego giganta mają ceny porównywalne z abonamentami indywidualnymi — mówi Wojciech Pawłowski.

Polisy medyczne dostępne są dzięki kilku kanałom dystrybucji. Oferują je agenci PZU Życie, a także w ramach cross sellingu agenci pozostałych spółek grupy PZU.

— Prowadzimy już rozmowy, które pozwolą wkrótce znacznie rozszerzyć te kanały dystrybucji — mówi Stanisław Borkowski.

Trudny rynek

Kwestia ubezpieczeń zdrowotnych na polskim rynku powraca jak bumerang. Na razie nie są one popularne, ale są widoki na poprawę.

— Dzisiejsza sytuacja rynkowa nie sprzyja tego typu produktom. Ich powodzenie to pochodna zamożności klientów, a z tym nie jest najlepiej. Niemniej obserwując kolejne odsłony tych produktów, stwierdzam, że są one coraz lepsze — mówi Paweł Sukiennik, prezes Nexum Brokerzy Ubezpieczeniowi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowy gracz na medycznym rynku