Nowy inkubator na Śląsku

opublikowano: 04-09-2012, 00:00

W inkubatorze przy EkoParku młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na preferencyjny wynajem biur. Dostaną też wsparcie merytoryczne.

W Parku Przemysłowo-Technologicznym EkoPark w Piekarach Śląskich działalność oficjalnie zainaugurował Inkubator Przedsiębiorczości. Przygotowania zakończyły się w maju, a do dziś w obiekcie zadomowiło się już dziewięć firm, w tym przedsiębiorstwo Adrian Flak „Rainbow Technology”, zajmujące się obsługą informatyczną firm, Lunit (sprzedaż akcesoriów meblowych) i Anna Leśniak „Fabryka Kultury” (organizacja warsztatów plastyczno-artystycznych, spektakli teatralnych).

— Do inkubatora wciąż zgłaszają się podmioty zainteresowane wynajęciem pomieszczeń. Obecnie prowadzimy rozmowy z trzema przedsiębiorcami — informuje Karolina Wadowska, kierownik Inkubatora Przedsiębiorczości w Piekarach Śląskich. Zaznacza, że celem projektu jest ułatwienie kreatywnym i ambitnym osobom założenia własnej firmy, przy minimalnych nakładach finansowych i zmniejszonym ryzyku upadku w pierwszym okresie obecności na rynku.

— Chcemy też wzmacniać potencjał przedsiębiorców poprzez kompleksowy program doradczy. Firmom już istniejącym doradzamy w kwestii rozwoju i poszerzania działalności gospodarczej — dodaje Karolina Wadowska.

Inkubator dysponuje powierzchnią biurową, usługową i magazynową. Stowarzyszenia non profit działające na rzecz społeczności lokalnej za wynajem płacą 3 zł netto/mkw. (przez pierwsze dwa lata działalności) i 10 zł w trzecim roku. Stawki dla nowych firm MSP lub tych działających na rynku nie dłużej niż trzy lata wynoszą 6 zł w pierwszym roku działalności w inkubatorze, 10 zł w drugim i 24 zł w trzecim.

Istnieje także możliwość stworzenia usługi wirtualnego biura dla przedsiębiorców prowadzących firmę w domu lub nieposiadających jeszcze stałej siedziby. Takie rozwiązanie daje możliwość korzystania ze skrzynki pocztowej, adresu do umieszczenia na wizytówkach i drukach firmowych, zapewnia też miejsce do przyjmowania gości w profesjonalnym otoczeniu biznesowym.

6zł Tyle za metr kwadratowy powierzchnibiurowej zapłacą w pierwszym roku działalności małe i średnie firmy w inkubatorze w Piekarach Śląskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu