Nowy kompleks w centrum Katowic

opublikowano: 05-02-2020, 22:00

Firma deweloperska Vastint Poland zaprezentowała projekt zespołu biurowo-hotelowego Nova Silesia.

— Hotel Silesia, nieczynny od 13 lat, zostanie zastąpiony wielofunkcyjnym kompleksem budynków, który będzie generował ruch w tej części miasta — mówi Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Śródmiejski kompleks będzie się składał z dwóch 14-kondygnacyjnych budynków biurowych (ok. 30 tys. m kw.), 7-kondygnacyjnego hotelu (150 pokoi) i podziemnego garażu. Projekt wykonała firma APA Wojciechowski z siedzibą w Warszawie i Trójmieście. Zgodnie z wymogami planu zagospodarowaniaprzestrzennego co najmniej 70 proc. parterów budynków zostanie przeznaczonych na usługi publiczne.

Działka położona jest na skrzyżowaniu głównych ciągów pieszych: trasy prowadzącej z dworca głównego w kierunku Spodka i Katowickiej Strefy Kultury oraz łączącej Stare Miasto i Uniwersytet Śląski z ważnymi węzłami transportu publicznego w rejonie centrum handlowego Supersam. Budynki zostały rozmieszczone w taki sposób, aby zagwarantować swobodny przepływ ruchu pieszego przez teren działki. Między biurowcami a Supersamem powstanie ogólnodostępny pasaż dla pieszych, a w środku kompleksu — publiczny plac z dużą ilością zieleni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane