Nowy polski operator

opublikowano: 20-09-2012, 00:00

Zawiązała się grupa logistyczna — VGL Group. Zrzesza firmy z polskim kapitałem.

Każda ze spółek tworzących nową grupę specjalizuje się w innej dziedzinie logistyki. VGL Group powstaje z połączenia zespołów i kompetencji spółek związanych z Vector Global Logistics i OWL Poland. U sterów grupy zasiedli Marcin Gruchała i Grzegorz Dobkowski.

— VGL Group jest operatorem kompleksowym. Oznacza to, że będzie świadczył usługi z zakresu logistyki, spedycji morskiej, lotniczej i drogowej oraz transportu. Działamy na całym świecie. Jako pierwsza polska firma uruchomiliśmy kilka lat temu biuro w Hongkongu, które teraz będzie reprezentowało wszystkie spółki i wszystkich klientów VGL Group w Azji — mówi Marcin Gruchała, prezes VGL Group. Nie ukrywa, że stworzenie grupy ułatwi zakupy frachtów morskich i negocjacje cen obsługi ładunków.

Najstarsza spółka w VGL Group — Vector Global istnieje od 2000 r. Specjalizuje się w usługach logistycznych, przewozach i odprawach celnych. W maju 2012 r. zarząd OWL Polska dokonał wykupu menedżerskiego Ocean World Lines znanego amerykańskiego armatora, który działa w Polsce od 2010 r. i rozpoczął rozbudowę firmy z zamiarem poszerzenia jej oferty handlowej.

Vector Global Logistics i OWL Polska współpracowały wcześniej i postanowiły wykorzystać swoje potencjały. Tak narodził się pomysł połączenia. Spółki przeprowadziły je w czerwcu 2012 r., w drodze wzajemnych zakupów udziałów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu