Nowy prezydent Szczecina chce zbudować nowy stadion

(Marek Druś)
opublikowano: 04-12-2006, 19:01

"Chcę byśmy zbudowali stadion sportowy z prawdziwego zdarzenia. Szczecin zasługuje na taki obiekt i zbudujemy go - zapewniał w poniedziałek podczas swego expose nowozaprzysiężony prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Będą go nam zazdrościć inne miasta".

"Chcę byśmy zbudowali stadion sportowy z prawdziwego zdarzenia. Szczecin zasługuje na taki obiekt i zbudujemy go - zapewniał w poniedziałek podczas swego expose nowozaprzysiężony prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Będą go nam zazdrościć inne miasta".

Krzystek - popierany przez Platformę Obywatelską - o nowym stadionie mówił już podczas kampanii wyborczej. Jego koncepcja nowego stadionu różniła się zasadniczo od poglądów innych kandydatów. Wszyscy pozostali planowali renowację obecnego stadionu Pogoni. Krzystek natomiast twierdzi, że to zbyt stary obiekt i nie nadaje się do remontu. Chciałby go zburzyć, a tereny po nim sprzedać pod budownictwo. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży parceli, które są położone w centrum miasta, miałyby stanowić wkład własny Szczecina.

"Nowy stadion byłby w większości sfinansowany ze środków centralnych - mówi nowy prezydent Szczecina. - Już rozpocząłem starania o ich pozyskanie".

Krzystek wyjaśnia przy tym, że o ile na budowę nowego obiektu miasto może się ubiegać o środki unijne, to na modernizację starego stadionu takich funduszy na pewno nie dostanie.

Aż 40 mln zł na budowę nowego stadionu miałoby pochodzić ze sprzedaży gruntów, na których stoi obecny stadion oraz terenów do nich przyległych. Kolejne 30 mln zł na budowę prezydent chciałby uzyskać z funduszy Ministerstwa Sportu i Totalizatora Sportowego, a 20 mln miasto mogłoby uzyskać ze środków unijnych rozdzielanych przez Marszałka Województwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Według tych planów nowy miejski stadion w Szczecinie byłby zbudowany z dala od centrum.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane