Czytasz dzięki

Nowy prywatny akademik otwarty

opublikowano: 18-09-2019, 22:00

Pierwsi studenci mogą już wprowadzać się do prywatnego akademika LivinnX Kraków.

W odrestaurowanym budynku po dawnych zakładach Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie powstał dom studencki na 710 łóżek. W akademiku czeka na mieszkańców 290 lokali — od 1- do 4-osobowych. Każdy z nich jest w pełni umeblowany i posiada strefę dzienną połączoną z aneksem kuchennym, przestrzeń sypialnianą oraz łazienkę. Poza jednostkami mieszkalnymi w akademiku zaaranżowano także liczne udogodnienia — m.in. strefy nauki i rozrywki, dużą wspólną kuchnię, całodobową siłownię, saunę, pokój do jogi, ściankę wspinaczkową, pracownię artystyczną, a nawet taras z jacuzzi na dachu budynku.

Na poziomie -1 znajdują się z pralnia i rowerownia. Na wzór międzynarodowych kampusów akademik nadzorowany jest przez całodobową telewizję CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony. LivinnX Kraków jest inwestycją zrealizowaną przez Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International. Po oddaniu LivinnX Kraków liczba łóżek, jakie oferują prywatni inwestorzy domów studenckich w Polsce, wynosi już ponad 7 tys. Według danych Savills z kwietnia 2019 r., w tym czasie trzy akademiki były budowane w Warszawie, trzy w Krakowie, dwa w Gdańsku i jeden we Wrocławiu.

W ciągu dwóch lat w Polsce może powstać nawet 10 tys. miejsc w prywatnych akademikach. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb. Według danych GUS w roku akademickim 2018/19 na wyższych uczelniach w Polsce kształciło się ponad 1,2 mln studentów. Większość z nich nie mieszka już z rodzicami. Uczelnie publiczne oferują w swoich domach studenckich 120 tys. łóżek.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane